Gdzie latamy

Do lotów widokowych najlepsze są tereny słabo zurbanizowane o wysokich walorach krajobrazowych. W naszym regionie można znaleźć wiele takich miejsc. Mamy też ulubione lokalizacje w innych regionach naszego kraju, które również polecamy.

Poznaj miejsca, gdzie latamy najczęściej. Zobacz najpiękniejsze polskie krajobrazy z nowej perspektywy.

BIAŁYSTOK

Przelot nad Białymstokiem zazwyczaj dostarcza pasażerom niezapomnianych wrażeń i wspaniałych widoków. Startujemy z wybranego miejsca tuż za rogatkami miasta i przelatujemy nad stolicą województwa podlaskiego od krańca do krańca. Podczas lotu oglądamy barokowe ogrody Pałacu Branickich, centrum miasta z ratuszem oraz pozostałe obiekty zabudowy i infrastruktury miejskiej z zupełnie nowej perspektywy. Widzimy każdy dach, każdą ulicę, przejeżdżające samochody, a nawet ludzi, którzy pozdrawiają nas z balkonów i tarasów.

SUPRAŚL

Supraśl położony jest na leśnej polanie w sercu Knyszyńskiego Parku Krajobrazowego. Przelatujemy ponad puszczańskimi drzewami, nad błękitną rzeczną wstążką i dachami urokliwych domków, rozsypanych malowniczo pomiędzy wąskimi ulicami. Wśród nich wznoszą się smukłe wieże kościołów i majestatyczny monaster prawosławny o unikatowej architekturze, położony na nadrzecznej skarpie. Wokół mnóstwo zieleni, łąk i lasów. Supraśl to Podlasie w pigułce, które warto zobaczyć z lotu ptaka. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 2 osób w górę.

PUSZCZA BIAŁOWIESKA

Jeden z najcenniejszych obszarów przyrodniczych Polski obfituje we wspaniałe atrakcje, które z góry wyglądają zupełnie inaczej. Lecimy nad dachami drewnianej wsi, posadowionej w samym środku rozległej puszczy i ponad stuletnim drzewostanem, rozpościerającym przed nami różnorodne, leśne krajobrazy. Wypatrujemy dzikiej zwierzyny, podziwiamy korony potężnych drzew i malowniczą strukturę naturalnego leśnego pejzażu, ukształtowanego przez naturę. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 2 osób w górę.

BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY

Ten największy park narodowy w Polsce, obejmujący teren rozległych bagien, nie należy do łatwych miejsc na lot balonem. Grząski teren nie pozwala na swobodne lądowanie w przygodnym miejscu. Trzeba dobrze znać te okolice, aby wiedzieć jak zorganizować przelot. Jednak bez wątpienia warto. Biebrzański Park Narodowy to królestwo łosia, licznych gatunków ptactwa oraz malowniczych krajobrazów, niespotykanych w żadnym innym miejscu. Kosz balonu jest najlepszym punktem obserwacji wszelkich wspaniałości, w jakie obfitują biebrzańskie mokradła.

DOLINA NARWI

Obszar nazywany „Polską Amazonią” to jest wyjątkowo atrakcyjna okolica na lot balonem. Układ rozgałęziających się kanałów rzecznych, wysp, rozlewisk, łąk, pól, bagien – tworzy malowniczą mozaikę krajobrazową. Narwiański Park Narodowy to doskonały teren widokowy oraz miejsce do obserwacji ptaków i innych zwierząt, zamieszkujących bagienne siedliska – a także pól, wsi oraz ciekawych obiektów infrastruktury rzecznej i turystycznej, rozsianych w otulinie parku.

TYKOCIN

Tykocin to prawdziwa perełka wśród podlaskich miast. Układ przestrzenny Tykocina nie zmienił się od setek lat i jako przykład oryginalnie zachowanej zabudowy w całości wpisany jest do rejestru zabytków. Panoramę miasteczka najlepiej zobaczyć można z góry. Z balonu widać dokładnie rynek o trapezowatym kształcie i skupione wokół niego barokowe budynki, widać historyczną synagogę i wyraźnie wyróżniającą się żydowską część miasteczka, widać wszystkie z ponad 100 przepięknych, doskonale zachowanych zabytków Tykocina.

OSTROŁĘKA, NOWOGRÓD, ŁOMŻA, ZAMBRÓW

Miasta położone pośród pól uprawnych, łąk i lasów, a wśród nich rzeka Narew i Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi. To atrakcyjne tereny do organizacji lotów balonowych, bo obfitujące w wiele dogodnych miejsc startu i lądowania, a jednocześnie bardzo różnorodne i atrakcyjne krajobrazowo. Narew płynie tutaj naturalnym nurtem wśród wzniesień i rozlicznych starorzeczy. Podczas lotu, oprócz przepięknej przyrody, możemy oglądać ciekawą zabudowę miejską i nadrzeczne wsie.

PODLASKI PRZEŁOM BUGU

Niewysokie, łagodnie zarysowane wzgórza i wolna od regulacji, meandrująca rzeka Bug. Przyroda niepoddana ludzkiej ingerencji tworzy tutaj wiele unikatowych mikrokrajobrazów. Południowe Podlasie to zachwycająca różnorodność przyrodnicza, a także wielokulturowe dziedzictwo historyczne, które możemy podziwiać z lotu ptaka. Strzeliste wieże kościołów, kopuły kolorowych cerkwi, śródleśne wsie i malownicze miasteczka: Siemiatycze, Mielnik i Drohiczyn. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 2 osób w górę.

POJEZIERZE EŁCKIE

Region ten charakteryzują pagórkowate tereny z dużymi i małymi jeziorami, położonymi wśród kompleksów leśnych. Loty balonowe nad Pojezierzem Ełckim dostarczają wielu wrażeń i ciekawych widoków. Podczas lotu możemy podziwiać morenowe krajobrazy, a także panoramę okolicznych miast: Olecka, Ełku czy Rajgrodu. Pojezierze Ełckie to region jeszcze niezbyt popularny, lecz bardzo atrakcyjny turystycznie. Warto tutaj spędzić tutaj więcej czasu. W tym celu szczególnie polecamy kwatery agroturystyczne w miejscowości Stacze.

POJEZIERZE AUGUSTOWSKIE

Kanał Augustowski wraz z zespołem śluz, budowli i urządzeń to niezwykle interesujący zabytek inżynierii wodnej, uznany za pomnik historii. Łączy on rzeki oraz jeziora augustowskie i jest wciąż użytkowany. Z góry doskonale widać unikatowe konstrukcje wkomponowane w krajobraz pojezierza. Podczas lotu balonem w okolicach Augustowa nie brakuje atrakcji widokowych. Kanał, Puszcza Augustowska, unikatowa Dolina Rospudy czy też sam Augustów – miasto o urozmaiconej topografii, położone między jeziorami. Jest co oglądać!

KRAINA WIELKICH JEZIOR MAZURSKICH

To nie są łatwe tereny do lotów balonowych, bo wyjątkowo urozmaicone, ale jakże przez to ciekawe. Mazury to obszar unikatowy, zarówno w skali kraju, jak i Europy – niezwykle bogaty pod względem przyrodniczym, pełen historycznych zabytków i uwielbiany przez miłośników sportów wodnych. Przelot nad jeziorami zapewnia moc wrażeń i pięknych widoków. Łódki, łodzie i jachty, nadbrzeżne mariny żeglarskie, miasta i miasteczka z czerwonej cegły, kręte drogi, zielone pagórki i błękitne wody. Lot balonem na Mazurach to niezapomniane doświadczenie.

POJEZIERZE SUWALSKIE

Suwalszczyzna to prawdziwy unikat krajobrazowy, który koniecznie trzeba zobaczyć z perspektywy lotu balonem. Na niewielkim obszarze znajdziemy całe mnóstwo przepięknych obiektów przyrodniczych i architektonicznych. Jeziora, rzeki, lasy, wysokie wzgórza i głazowiska, liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody malują niezwykły pejzaż tej baśniowej krainy. Do tego zabytki, na przykład wspaniały kompleks klasztorny w Wigrach, położony na półwyspie o urozmaiconej linii brzegowej.

OLSZTYN I POJEZIERZE OLSZTYŃSKIE

Lot balonem nad stolicą województwa warmińsko-mazurskiego to niepowtarzalna okazja, by na własne oczy sprawdzić i policzyć, ile jezior znajduje się w granicach Olsztyna. Wśród nich – piękny widok na liczne zabytki stolicy Warmii i Mazur. Czerwone mury, strzeliste wieże, gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej – Olsztyn z góry prezentuje się wspaniale. Całości pejzażu dopełnia zieleń miejskich lasów i dolina rzeki Łyny, objęta obszarem chronionego krajobrazu. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 6 osób w górę.

JEZIORO ZEGRZYŃSKIE

Miejsce, gdzie Bug łączy się z Narwią i rozlewa się Jezioro Zegrzyńskie to bardzo ciekawy teren do lotów balonowych. Obie rzeki są tutaj najszersze i meandrują przed połączeniem się w jeden nurt w liczne zakola i starorzecza. Wokół zalewu skupia się sporo różnorodnych obiektów, na które warto popatrzeć z góry – takich jak Twierdza Zegrze czy liczne porty żeglarskie oraz ośrodki sportowe nad jeziorem. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 2 osób w górę.

NAŁĘCZÓW I KAZIMIERZ DOLNY

Nałęczowski Park Zdrojowy z prawie 200-letnim drzewostanem oraz historyczną zabudową, liczne zabytkowe wille oraz szlaki turystyczne – Nałęczów wygląda przepięknie z perspektywy kosza balonu. Nie inaczej jest z pobliskim Kazimierzem Dolnym. Przelot nad krajobrazami nałęczowskiego płaskowyżu z Małopolskim Przełomem Wisły, nad zabytkowym miasteczkiem położonym u podnóża Góry Trzech Krzyży, roztacza przed nami wspaniałą, malowniczą panoramę. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 12 osób w górę.

RAWA MAZOWIECKA, SKIERNIEWICE I PUSZCZA BOLIMOWSKA

Przelot balonem nad Rawą Mazowiecką, z doskonale widocznym grodziskiem, nad ulicami miasta, nad polami i zalewem, a także przelot nad Skierniewicami i Bolimowskim Parkiem Krajobrazowym dostarcza wielu atrakcji widokowych. Na terenie Puszczy Bolimowskiej rozsiane są rozmaite zabytki przyrody i kultury materialnej, które można podziwiać podczas lotu. W tej lokalizacji realizujemy tylko loty na wyłączność od 12 osób w górę.