O nas

Latamy już od 1996 roku i mamy za sobą setki godzin spędzonych w powietrzu. Latanie balonem to nasz sposób na życie.

Obsługa lotu wymaga zwykle zaangażowania co najmniej kilku osób. Wśród nich są oczywiście piloci, którzy bezpośrednio sterują balonem, ale równie ważna jest załoga naziemna i obsługa techniczna. To ludzie, którzy na bieżąco kontrolują bezpieczeństwo oraz warunki przelotu, a na co dzień dbają o idealny stan techniczny wszelkich elementów, akcesoriów i urządzeń naszych statków powietrznych.

Baloniarstwo to sport zespołowy. Każdy z nas ma swoje zadania. Tworzymy profesjonalną, zgraną drużynę, w której liczy się doświadczenie i rozsądek, a także pasja oraz wzajemne zaufanie.

Poznajmy się!

Załoga


o nas

Wojtek Kaczmarek

Uczestnik licznych polskich i międzynarodowych zawodów, konkursów oraz imprez balonowych. Zwycięzca oraz finalista mistrzostw w lotach balonem na ogrzane powietrze. Nalot: 1900 godzin spędzonych w powietrzu.

Wojciech Kaczmarek ze sportem balonowym związany jest od 1996 roku. Pierwsze kroki stawiał w Studenckim Klubie Balonowym jako obserwator podczas XII Balonowych Mistrzostw Polski. Doświadczenie zdobywał pod okiem Jerzego Czerniawskiego, z którym pięciokrotnie świętował Mistrzostwo Polski Balonów na Ogrzane Powietrze. Licencję pilota balonów wolnych uzyskał w 2010 roku. Od 2016 roku jest też licencjonowanym instruktorem, a od 2017 także mechanikiem balonowym. Działa w Stowarzyszeniu Klub Balonowy Białystok.

Właściciel firmy Loty Balonowe. Organizator profesjonalnych pokazów, przelotów i wydarzeń z udziałem balonów na ogrzane powietrze.